2017. -2020.g. Baltijas jūras reģiona 2014.-2020. g. transnacionālās sadarbības programmas projekts R055 "Clean waters without pharmaceuticals (CWPharma)"

Projekta mērķis ir izstrādāt rekomendācijas politikas veidotājiem, pārvaldošajām iestādēm, kā arī pašvaldībām par labākajiem veidiem, kā samazināt aktīvo farmaceitisko vielu emisijas Baltijas jūras reģionā.  Projekta ietvaros tiks veikta pilotteritoriju izpēte un dažādu paraugu ievākšana farmaceitisko vielu analīžu veikšanai, lai noskaidrotu, kā farmaceitiskās vielas nonāk apkārtējā vidē un kuri ir potenciāli bīstamākie savienojumi. Projekta ietvaros paredzēts iegūt datus par medikamentu izmantošanu medicīnā un veterinārijā, noskaidrot no farmaceitiskajām ražotnēm, slimnīcām un mājsaimniecībām notekūdeņu attīrīšanas iekārtās ieplūstošo notekūdeņu ķīmisko sastāvu, mājdzīvnieku un zivju fermu radītās izplūdes, kas nonāk apkārtējā vidē. Iegūtā informācija tiks izmantota, lai apzinātu apkārtējās vides riskus, farmaceitiskajām vielām nonākot Baltijas jūrā, kā arī reģionus, kuros ir lielāka farmaceitisko vielu koncentrācija. Projekta ietvaros tiks veikta detalizēta jaunāko notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģiju izpēte, lai novērtētu efektīvākos risinājumus dažādu farmaceitisko vielu attīrīšanai. Svarīgs aspekts piesārņojuma samazināšanā ir tā saucamie ne-tehnoloģiskie risinājumi, samazinot farmaceitisko vielu apjomu, kas nonāk līdz notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, piemēram, sabiedrības informētības palielināšana par farmaceitisko vielu ietekmi uz vidi, veco zāļu utilizācijas sistēmas pilnveidošana, kā arī iespējas izvēlēties videi draudzīgākus medikamentus, nezaudējot terapeitiskos ieguvumus.

No Latvijas projektā piedalās Latvijas Hidroekoloģijas institūts un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Kopējais projekta finansējums ir 3,7 milj. EUR, tai skaitā Interreg Baltijas jūras reģiona 2014.-2020. g. transnacionālās sadarbības programmas finansējums 2,9 milj. EUR

Projekta īstenošanas laiks: 2017. gada 1. oktobris – 2020. gada 30. Septembris

Projekta vadošais partneris: Somijas vides institūts SYKE, Noora Perkola

Projektā piedalās 15 partneri no 7 valstīm

Plašāka informācija par projektu: http://www.cwpharma.fi/en-US

Informācija par Interreg Baltijas jūras reģiona 2014.-2020. g. transnacionālās sadarbības programmu https://www.interreg-baltic.eu/home.html


Ciešākie sadarbības partneri

  • Latvijas Universitāte

  • Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

  • Nacionālo Bruņoto spēku Jūras spēku flotile

  • Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts (BIOR) 

  • ... pārējie.

Kontakti

Voleru iela 4, LV-1007, Rīga.

E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Šī mājas lapa izmanto Cookies, apmeklējot to Jūs piekrītat to izmantošanai.