HELCOM Baltijas Jūras Rīcības Plāna (Baltic Sea Action Plan) ietvaros Baltijas jūras reģiona valstis ir vienojušās kopīgi strādāt pie bīstamo vielu radītā piesārņojuma samazināšanu Baltijas jūrā. Rīcības plānā definēto mērķu sasniegšana ietver bīstamo vielu identificēšanu dažādos Baltijas jūras apakšrajonos, izcelsmes avotus noteikšanu un ietekmes uz Baltijas jūras vidi analīzi. COHIBA (Bīstamo vielu kontrole Baltijas jūras reģionā - Control of hazardous substances in the Baltic Sea region) projekta vispārējais mērķis ir atbalstīt Baltijas Jūras Rīcības Plāna īstenošanu attiecībā uz bīstamajām vielām. Projektā tiks pētītas Baltijas Jūras Rīcības Plānā identificētās 11 bīstamās vielas/vielu grupas, to izcelsmes avoti, analizēta to plūsma un ievade Baltijas jūrā. COHIBA projekts būtiski paaugstinās Baltijas jūras valstu spējas īstenot starptautiskās saistības saskaņā ar ES Ūdens Struktūrdirektīvas un Eiropas Jūras Stratēģijas pamatdirektīvu.

Projekts sastāv no sešām aktivitātēm (Work packages). Katrai aktivitātei ir sava vadošā institūcija, kura uzrauga tās darbību.

 1. Projekta vadība un administrēšana (Somijas Vides institūts (SYKE))
 2. Komunikācija un informēšana (HELCOM sekretariāts)
 3. Inovatīvas pieejas ķīmiski bīstamo vielu kontrolei (Somijas Vides institūts)
 4. Bīstamo vielu avotu noteikšana un plūsmas ietekmes novērtējums uz Baltijas jūras vidi (Zviedrijas Vides Izpētes Institūts (IVL))
 5. Izstrādāt efektīvākas metodes apsaimniekošanā, lai samazinātu bīstamo vielu izplūdes, emisijas un zudumus (Vācijas Federālā Vides Aģentūra)
 6. Kapacitātes celšana, sadarbības veicināšana un zināšanu pārnese (Baltijas Vides Forums, Igaunija)

COHIBA projekta darbības laiks ir četri gadi (2009-2012). To līdzfinansē Eiropas Savienība Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros (2007-2013). Projekta kopējais budžets ir aptuveni 4,9 miljoni eiro. COHIBA projektā piedalās 22 partneri no 8 Baltijas jūras valstīm. Vadošā organizācija ir Somijas Vides institūts SYKE.

Ciešākie sadarbības partneri

 • Latvijas Universitāte

 • Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

 • Nacionālo Bruņoto spēku Jūras spēku flotile

 • Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts (BIOR) 

 • ... pārējie.

Kontakti

Voleru iela 4, LV-1007, Rīga.

E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Šī mājas lapa izmanto Cookies, apmeklējot to Jūs piekrītat to izmantošanai.