LSM: Baltijas jūrā zemūdens kartēšana – ar ultraskaņu, kamerām un niršanu

Ingrīda Puriņa par Baltijas jūras rifiem un plānotajiem pētījumiem LIFE REEF projekta ietvaros

Baltijas jūrā zemūdens kartēšana – ar ultraskaņu, kamerām un niršanu

Projekta LIFE REEF ietvaros tikts veikta Baltijas jūras rifu kartēšana vairāk nekā 4000 kvadrātkilometru lielā platībā, lai noteiktu šo teritoriju iespējamo aizsardzības statusu. Zemūdens dabas vērtību uzskaitīšana ir krietni sarežģīts process. Sākumā tiks veikti akustiski pētījumi, lai izveidotu jūras dzelmes substrāta kartes.

Projekta LIFE REEF komandas pārstāve LHEI pētniece Ingrīda Puriņa par plānotajiem darbiem: “Tiek konstatēts, vai ir ciets substrāts, nosaka, vai tur ir akmeņi, smiltis vai dūņas. Un mums interesējošās vietas ir akmeņi vai smiltis. Un tad tur apakšā tiek nolaista videokamera, kas filmē un vāc informāciju par akmens pārklājumu un to, vai uz tā virsmas ir gliemenes un kādi augi. Pēc tam, kad vajag iegūt jau smalkākus paraugus par konkrētām sugām, tad nirēji nirst un ievāc tos.”

Baltijas jūrā iepriekš ir pētīti tikai piekrastes rifi, un Latvijas teritoriālajos ūdeņos patlaban ir septiņas aizsargājamas teritorijas. Pēc LIFE REEF projekta noslēguma šis saraksts, iespējams, tiks papildināts.

Vairāk LSM rakstā “Baltijas jūrā zemūdens kartēšana – ar ultraskaņu, kamerām un niršanu”.

Scroll to Top