Atsevišķu pārvaldes uzdevumu deleģēšanas līgums starp VARAM un LHEI, 2019.g. 

2019.gadā atsevišķu pārvaldes uzdevumu deleģēšanas līguma ietvaros zinātniskajam institūtam – Daugavpils Universitātes aģentūrai "Latvijas Hidroekoloģijas institūts" ir veicami sekojoši uzdevumi:

 

 1. Piedalīšanās Ministrijai nepieciešamo jautājumu risināšanā:

 

 • Jūras stratēģijas pamatdirektīvas 2008/56/EK (turpmāk – direktīva 2008/56/EK)  pantā noteiktā  laba jūras vides stāvokļa definējuma, 10.pantā noteikto jūras vides mērķu un 11. pantā noteiktās un 2014. gadā izstrādātās jūras vides monitoringa programmas pārskatīšanas un atjaunināšanas uzsākšana atbilstoši direktīvas 2008/56/EK 17. panta 2.punkta a), b) un c) apakšpunktam;
 • direktīvas 2008/56/EK 12. pantā noteiktā EK ziņojuma par atbilstoši direktīvas 2008/56/EK 17.panta punkta a) apakšpunktam  2018.gadā izstrādāto atjaunināto jūras vides stāvokļa novērtējumu izvērtēšana un priekšlikumu sniegšana Ministrijai, lai sagatavotu argumentētas atbildes EK.

 

 1. Jūras vides monitoringa un bioloģiskās daudzveidības monitoringa programmu izpilde atbilstoši Vides monitoringa pamatnostādnēm un monitoringa programmai. Monitoringā iegūto datu ziņošana Starptautisko jūru pētījumu padomes (ICES) datu bāzei.

Monitoringa programmu izpilde ietver trīs jūras monitoringa sezonu reisu veikšanu un vienas jūras Natura 2000 teritorijas apsekojumu - novērojumiem un paraugu ievākšanai, kā arī paraugu analīzi, datu apkopošanu, novērtēšanu un ziņošanu ICES datu bāzei.

 

 1. Piedalīšanās Eiropas Komisijas (EK) un Helsinku Komisijas (HELCOM) darba grupās atbilstoši Ministrijas un LHEI darba plānam:

 

 • direktīvas 2008/56/EK Datu apmaiņas un ziņošanas grupā (DIKE),  Laba vides stāvokļa raksturošanas grupā (GES) un Jūras gultnes biotopu un integritātes tehniskajā ekspertu grupā (TG Seabed); 
 • HELCOM darba grupās: State & Conservation – Vides stāvokļa un dabas saglabāšanas novērtējuma grupa; PEG – fitoplanktona ekspertu grupa; ZEN – zooplanktona ekspertu grupa.

Ciešākie sadarbības partneri

 • Latvijas Universitāte

 • Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

 • Nacionālo Bruņoto spēku Jūras spēku flotile

 • Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts (BIOR) 

 • ... pārējie.

Kontakti

Voleru iela 4, LV-1007, Rīga.

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Datu aizsardzības speciālists Aleksandra Ivanova: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Šī mājas lapa izmanto Sīkdatnes, apmeklējot to Jūs piekrītat to izmantošanai.