“Baltic Earth” konference Jūrmalā

Šonedēļ Jūrmalā norisinājās piektā Baltic Earth konference, kur LHEI kopā ar Leibniz-Institute for Baltic Sea Research Warnemünde un Helmholtz-Zentrum Hereon uzņēma zinātniekus no 17 valstīm

“Baltic Earth” konference Jūrmalā

Šonedēļ Jūrmalā norisinājās piektā Baltic Earth konference, ko kur LHEI kopā ar Leibniz-Institute for Baltic Sea Research Warnemünde un Helmholtz-Zentrum Hereon uzņēma zinātniekus no 17 valstīm un tika runāts par jaunākajiem pētījumiem par Baltijas jūru.

LHEI direktors un vadošais pētnieks Juris Aigars pirmdien vadīja sesiju par Baltijas jūras bioģeoķīmiju (Biogeochemistry of the Baltic Sea – Linking observations and modelling), savukārt otrdien sesiju par antropogēno ietekmi un pārvaldības iespējām (Human impacts, interactions and management options) vadīja hidrobiologs Andris Andrušaitis.

Konferencē uzstājās LHEI pētnieces Natālija Suhareva, Astra Labuce un Maija Viška. Natālija Suhareva prezentēja ilgtermiņa izmaiņas ūdens krāsā un caurspīdībā, kas atklāti “CE2COAST” projekta gaitā. Astra Labuce izklāstīja projekta “Aquainfra” plānu turpināt ūdens caurspīdības samazināšanās izpēti un identificēt procesus, kas veicina šīs izmaiņas. Maija Viška prezentēja krasta izmaiņas Rīgas līcī un Daugavgrīvas salas pludmalē, prognozējot tās nākamo 20 gadu laikā.

Jaudīga un iedvesmojoša nedēļa!

Scroll to Top