LVAF projekta noslēguma seminārs “Mikroplastmasas piesārņojuma monitoringa pilnveidošana upēs un jūras piekrastes smiltīs”

23.novembrī norisinājās noslēguma seminārs projektā par monitoringa pilnveidošanu upēs un jūras piekrastes smiltīs

LVAF projekta noslēguma seminārs “Mikroplastmasas piesārņojuma monitoringa pilnveidošana upēs un jūras piekrastes smiltīs”

Ceturtdien, 23.novembrī VARAM telpās norisinājās Latvijas vides aizsardzības fonda projekta noslēguma seminārs “Mikroplastmasas piesārņojuma monitoringa pilnveidošana upēs un jūras piekrastes smiltīs”. Semināra dalībniekiem bija iespēja gan klātienē, gan attālināti iepazīties ar projektā iegūtajiem rezultātiem.

LHEI vadošā pētniece Inta Dimante-Deimantoviča iepazīstināja ar LHEI, mikroplastmasas izpēti un LVAF projekta mērķi, kā arī prezentēja rekomendācijas turpmākam mikroplastmasas monitoringam. Zinātniskā asistente Sanda Svipsta semināra dalībniekus iepazīstināja ar iegūtajiem rezultātiem par mikroplastmasas piesārņojumu upēs, un rezultātus jūras piekrastes smiltīs prezentēja vides inženiere Alise Bebrīte. Pētniece Maija Viška savā prezentācijā runāja par piesārņojuma dinamiku ietekmējošiem faktoriem. Pēc prezentācijām sekoja diskusija, semināra dalībniekiem sniedzot iespēju uzdot jautājumus.

Decembrī pētījuma atskats būs pieejams LVAF mājaslapā. Semināra reģistrētajiem dalībniekiem tiks nosūtītas semināra laikā sniegtās prezentācijas. Ar semināra programmu iespējams iepazīties šeit.

Seminārs rīkots LVAF projekta “Mikroplastmasas piesārņojuma monitoringa pilnveidošana upēs un jūras piekrastes smiltīs” (Nr. 1 08/37/2022) ietvaros.

Scroll to Top