TRUST ALUM projekta Zviedrijas partneru vizīte LHEI

Pagājušajā nedēļā pie mums viesojās #TRUSTALUM projekta partneri no Zviedrijas Lauksaimniecības Zinātņu universitātes un “Vattenresurs” AB, lai kopā ar projekta vadošos partneri LHEI, VARAM un Rīgas domi rūpīgi plānotu ALUM ezera attīrīšanas metodes pilotēšanu Juglas Velnezerā jau 2024. gada pavasarī.

TRUST ALUM projekta Zviedrijas partneru vizīte LHEI

Pagājušajā nedēļā pie mums viesojās TRUST ALUM projekta partneri no Zviedrijas Lauksaimniecības Zinātņu universitātes (SLU) un “Vattenresurs” AB, lai kopā ar projekta vadošos partneri LHEI, VARAM un Rīgas domi rūpīgi plānotu ALUM ezera attīrīšanas metodes pilotēšanu Juglas Velnezerā jau 2024. gada pavasarī.

Darāmo darbu ir daudz – Latvijā jānogādā liela attīrīšanas iekārta jeb laiva, jāsagatavo pilotvietas apkārtne, jāapkopo priekšizpētē iegūtie dati un jāsagatavo modelis precīzam polialumīnija hlorīda devas aprēķinam un daudz kas cits.

Tāpat LHEI un Zviedrijas Lauksaimniecības Zinātņu universitātes pētnieki kopīgi veica regulāro ezera monitoringu un ievāca sedimentu paraugus, kas aizceļoja uz turpmākām analīzēm Zviedrijā. Visi šie darbi ir neatņemama sastāvdaļa, lai attīrīšanas process būtu drošs un efektīvs.

Attēli: Inga Retiķe, Inta Dimante-Deimantoviča

Seko projekta jaunumiem https://bit.ly/newsTRUST-ALUM un nepalaid garām iespēju pieteikties ekskursijām uz attīrīšanas laivas!

Vairāk par vizīti projekta vietnē:

Scroll to Top