Pirmo reizi Latvijā tiks kartēts mikroplastmasas piesārņojums pludmales smiltīs

Pagājušajā nedēļā sākti lieli darbi – studenšu korporācija Selga un Latvijas Hidroekoloģijas institūts  kopīgiem spēkiem īstenos projektu ar mērķi pirmo reizi Latvijā izpētīt un kartēt, kāds ir mikroplastmasas piesārņojums piekrastes smiltīs Baltijas jūras piekrastē visā tās garumā no Papes līdz Ainažiem.

Pirmo reizi Latvijā tiks kartēts mikroplastmasas piesārņojums pludmales smiltīs

Pagājušajā nedēļā sākti lieli darbi – studenšu korporācija “Selga” un Latvijas Hidroekoloģijas institūts kopīgiem spēkiem īstenos projektu ar mērķi pirmo reizi Latvijā izpētīt un kartēt mikroplastmasas piesārņojumu piekrastes smiltīs Baltijas jūras piekrastē visā tās garumā – 25 pludmalēs no Papes līdz Ainažiem.

Visas vasaras garumā (jūnija, jūlija un augusta mēnešos) katru nedēļu notiks paraugu ievākšana Latvijas pludmalēs. Tiks ievāktas, sijātas un skalotas smiltis, tālāk apstrādātas laboratorijā, lai noteiktu kādas un cik daudz tur ir mikroplastmasas daļiņas. Pirmo paraugu apstrāde no Vecāķu un Daugavgrīvas pludmalēm liecina, ka mikroplastasa pludmales smiltīs ir – gan putuplasta gabaliņu, gan sintētisko šķiedru veidā.

Pētījuma finansiālais nodrošinājums – studenšu korporācijas “Selga” ziedojumi, kā arī LHEI tehniskais atbalsts. Pētījuma metodoloģiskie risinājumi tapuši Eiropas Reģionālās attīstības fonda 1.1.1.2/16/I/001, pētniecības pieteikuma numurs 1.1.1.2/VIAA/2/18/359 projekta ietvaros.

Scroll to Top