Latvijā radītu peldkostīmu testēšana

Šobrīd LHEI veic Latvijā radītu peldkostīmu testēšanu. Šī pētījuma pasūtītājs ir sociālais uzņēmums SIA “Mans Peldkostīms” no Valmieras.

Latvijā radītu peldkostīmu testēšana

Šobrīd Latvijas Hidroekoloģijas institūtā veicam Latvijā radītu peldkostīmu testēšanu. Šī pētījuma pasūtītājs ir sociālais uzņēmums SIA “Mans Peldkostīms” (SWIMBE) no Valmieras. Uzņēmums šuj peldkostīmus no īpaša audums – tas ražots Itālijā no pārstrādātiem zvejas tīkliem, PET pudelēm un citiem plastmasas izstrādājumiem, tādējādi dodot otro dzīvi plastmasas atkritumiem. Tomēr, kā no ikviena apģērba, kas ražots no sintētiskā materiāla, arī no šiem peldkostīmiem mazgāšanas laikā izdalās mikroplastmasas šķiedras. SIA “Mans Peldkostīms” vēlas noskaidrot, vai un cik lielā mērā šīs šķiedras izdalās no uzņēmumā šūtiem izstrādājumiem un kāds varētu būt iespējamais praktiskais risinājums šīs vides problēmas mazināšanai.

Pētījuma praktiskās norises izmaksas 50% apmērā tiek segtas ar Valmieras biznesa inkubatora atbalstu. Metodoloģiskie risinājumi tiek realizēti “Atbalsts pēcdoktorantūras pētniecības īstenošanai” projekta ietvaros, projekta numurs 1.1.1.2/16/I/001, pētniecības pieteikuma numurs 1.1.1.2/VIAA/2/18/359.

Scroll to Top