LHEI dalība Liepājas Jūras svētkos 2023

Arī šogad LHEI piedalījās Liepājas Jūras svētkos, iepazīstinot sabiedrību ar Baltijas jūras iemītniekiem un informējot par aktuālajiem pētnieciskajiem virzieniem

LHEI dalība Liepājas Jūras svētkos 2023

Arī šogad LHEI piedalījās Liepājas Jūras svētkos 8. jūlijā, piedāvājot apmeklētājiem iepazīties ar Baltijas jūras iemītniekiem un informējot par aktuālajiem virzieniem jūras izpētē. Jūrmalas parkā bija īpaši izveidota zona izglītojošām aktivitātēm un atrakcijām apmeklētājiem. Īpašu interesi izraisīja LHEI rīkotā tīkla vilkšana un tā sastāva izpēte, kas atklāj, kādi jūras iemītnieki dzīvo ūdenī pie krasta.

LHEI izglītojošās teltis

Pasākuma norises vietā tika uzstādītas teltis, kurās apmeklētāji varēja piemērīt ūdensnirēja kostīmu, ielūkoties mikroskopā un iemēģināt roku dažādās aktivitātēs. Apmeklētājiem vēstījām arī par svešzemju sugām un ko darīt, tās sastopot. Stāstījām par faktoriem, kas ietekmē jūras vides kvalitāti un kā zinātnieki novērtē jūras piesārņojumu. Darbnīcu apmeklētāji varēja noskaidrot vairāk par aktuālo piesārņojuma pētīšanā, piemēram, par farmaceitiskajām vielām un mikroplastmasu.

Sadarbībā ar LHEI, pasākumā piedalījās arī Eiropas Molekulārās bioloģijas laboratorija (European Molecular Biology Laboratory), kuras teltī sabiedrību informēja par viņu ceļojošo laboratoriju un projekta TREC aktivitātēm. Pie EMBL interaktīvā stenda bija iespēja tuvāk iepazīt mikroskopiskos organismus un uzzināt par planētas veselības stāvokli.

LHEI aktivitātes pasākumā īstenotas projektu LIFE19 NAT/LV000973 REEF – “Jūras aizsargājamo biotopu izpēte un nepieciešamā aizsardzības statusa noteikšana Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā”, “Farmaceitiskās vielas notekūdeņos – daudzums, ietekmes un iespējas to samazināšanai” (LLI – 527) MEDWwater un “Plastmasas piesārņojuma novērtēšana, monitorings un samazināšana Latvijas un Lietuvas piekrastē ar inovatīvu rīku un sabiedrības vides apziņas paaugstināšanas palīdzību” ESMIC (LLI-525) ietvaros.

Liepājas Jūras svētku 2023 pilnā programma atrodama šeit: https://www.liepaja.lv/jurassvetki2023/

Par EMBL projektu TREC informācija pieeja šeit: https://www.embl.org/about/info/trec/

#vide #Kurzeme #MEDWwater #DabaiTabletiNevajag #GamtaiVaistųNereikia #NatureNeedsNoPill #Kurzemesreģions #ESMIC #EEANorwaygrants #Interreg #LatLit

Scroll to Top