Zinātnes laboratorija “Jūra zem lupas” Ostas svētkos Zvejniekciemā

12. augustā LHEI komanda piedalījās Ostas svētku programmā Zvejniekciemā un iepazīstināja apmeklētājus ar jūras mikroskopisko pasauli

Zinātnes laboratorija “Jūra zem lupas” Ostas svētkos Zvejniekciemā

12. augustā Saulkrastu novadā norisinājās Ostas svētki, aicinot apmeklētājus piedalīties dažādās kultūras, sporta un izglītojošās aktivitātēs. LHEI komanda bija sastopama Zvejniekciemā zinātnes laboratorijā “Jūra zem lupas” un iepazīstināja svētku dalībniekus ar jūras mikroskopisko pasauli.

LHEI telts apmeklētājiem bija iespēja ieraudzīt planktonu un pētīt, kas ir un kā uzvedās Baltijas jūrā mītošās sānpeldes un mizīdas. Apmeklētājiem stāstījām arī, kāpēc vasarās mēdz būt auksts ūdens jūrā, ko medūzas dara ziemā, kas ir eitrofikācija, kā arī vedām cauri plastmasas ceļam jūras vidē un stāstījām par mikroplastmasas piesārņojuma pētniecību.

Pilnā pasākuma programma pieejama šeit.

Aktivitātes pasākumā īstenotas projektu ESF Nr. 8.2.2.0/20/I/003, Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ un Norvēģijas granta divpusējās sadarbības fonda stratēģiskā iniciatīva “Mikroplastmasas piesārņojuma dinamika un izplatība Latvijas un Islandes jūru un ezeru ūdeņos – jauna sadarbības virziena uzsākšana” un Interreg Baltijas jūras reģiona projekts “Lakes Connect” ietvaros.

Scroll to Top