Zinātnieku nakts 2023

Piektdien 29.septembrī no plkst. 17.00-22.00 aicinām apmeklēt Zinātnieku nakti LHEI un izzināt ūdeņu noslēpumaino pasauli!

Zinātnieku nakts 2023

zinātnieku nakts 2023 lhei

Eiropas Zinātnieku nakts 2023 norisināsies piektdien, 29.septembrī. Latvijas Hidroekoloģijas institūts (LHEI) sadarbībā ar Baltijas Vides Forumu, rakstnieci Agnesi Vanagu (grāmatas “Plastmasas huligāni” autore), studenšu korporāciju “Selga” un Dabas aizsardzības pārvaldi aicina iepazīties ar aktuālajām ūdens vides problēmām un, izstaigājot interaktīvu maršrutu, atklāt ūdens pārsteidzošās pasaules noslēpumus. Būs iespēja apskatīt neparastas pētīšanas ierīces, smagos nirēju tērpus, krāsaino zemūdens pasauli, caurspīdīgo zooplanktonu un mikroskopisko aļģu pasauli.  

Varēs nostiprināt esošās un iegūt jaunas zināšanas par eitrofikāciju (ezeru, jūras aizaugšanu), bioloģisko daudzveidību, dabas vērtībām piekrastē izzinošās un interaktīvās nodarbēs Mobilajā dabas klasē, plastmasas piesārņojuma izplatību un ceļu, īpaši par jauno kampaņu “Plastmasas Pirāti”, kā arī uzzināt kā bīstamās vielas var nonākt ūdens vidē un arī cilvēku pārtikā. Tāpat būs iespēja uzzināt skolēnu ievākto ezeru un dīķu ūdens paraugu pirmos rezultātus pētījumam par Latvijas ezeriem

Studenšu korporācija “Selga” organizēs paneļdiskusiju par plastmasas piesārņojumu, kuru vadīs Uģis Joksts un kurā ar viedokļiem dalīsies dažādu jomu pārstāvji – LHEI vadošā pētniece Inta Dimante-Deimantoviča, vides eksperts Jānis Ulme, aprites ekonomikas eksperts Edgars Čerkovskis, rakstniece Agnese Vanaga un citi.

Praktiskā informācija

Adrese: Voleru iela 4, Rīga

Nokļūšana ar sabiedrisko transportu – 3., 30. un 54. autobuss, pietura “Pagrieziens uz Voleriem”

Vides pieejamība: pasākums pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Programma

15.00 – 17.00 ekskursijas iepriekš pieteiktām skolēnu grupām

17.00 – 22.00 atvērts visiem interesentiem

18.00 – 19:00 paneļdiskusija par plastmasas piesārņojumu

Aktivitātes finansē LHEI un LVAF projekts nr. 1-08/85/2022 “Ceļā uz atbildīgu vides rīcību, padziļinot izpratni par mūsu ezeriem”, ar atbalstu no studenšu korporācijas “Selga” un projektiem LIFE19 NAT/LV/000973 REEF “Research of marine protected habitats in EEZ and determination of the necessary conservation status in Latvia”; “Plastic Pirates – Go Europe!”; BPP projekts nr. EEZ/BPP/LZP/2023/3 “ImproveMicro”, LVAF “Mikroplastmasas piesārņojuma monitoringa pilnveidošana upēs un jūras piekrastes smiltīs” (Nr. 1 08/37/2022), Detect2Protect (LZP Līguma Nr. ES RTD/2023/26), Interreg Baltijas jūras reģiona projekti “TRUSTALUM”, “Lakes Connect” un “BEACON”.

Information in English here.

#ZinatniekuNakts2023 #EuropeanResearchersNight2023 Zinātne Latvijai #TRUSTALUM #LakesConnect

Scroll to Top