Bānīša svētki 2023 Gulbenē

Sestdien, 2.septembrī LHEI mikroplastmasas laboratorijas pārstāves iepazīstināja Bānīša svētku apmeklētājus ar pētījumu rezultātiem par mikroplastmas piesārņojumu

Bānīša svētki 2023 Gulbenē

2. septembrī LHEI mikroplastmasas laboratorijas pārstāves devās uz Gulbeni, lai piedalītos Bānīša svētkos Gulbenē. Pasākuma laikā LHEI teltī pie dzelzceļa stacijas apmeklētājiem bija iespēja ielūkoties mikroskopā, apskatīt mikroplastmasas paraugu ievākšanas rīkus un bērni varēja iemēģināt roku dažādās aktivitātēs.

Ciemojāmies Gulbenē, jo kopā ar Gulbenes pašvaldību iesaistāmies Interreg Baltijas jūras reģiona projektā Lakes Connect. Telts apmeklētājiem pastāstījām par pirmajiem rezultātiem no paraugu vākšanas maijā. Informējām par mikroplastmasas piesārņojuma veidiem ezeros Gulbenes apkārtnē un projekta partneru valstīs – Lietuvā un Polijā. Turpinās paraugu apstrāde laboratorijā, un gada beigās varēsim dalīties ar rezultātiem arī no augusta un oktobra paraugu ievākšanas.

Tā kā nupat Latvija pievienojās Eiropas kampaņai “Plastmasas pirāti – uz priekšu, Eiropa!” (“Plastic Pirates – Go Europe!”), informējām par iespēju skolēniem iesaistīties šajā amatierzinātnes kampaņā un izpētīt plastmasas piesārņojumu vietējās upēs un ūdenstecēs. Kampaņā var piedalīties 8.-12.klašu skolēni vai jauniešu interešu grupu dalībnieki. Kampaņas aktualitātēm var sekot līdzi Instagram – @plasticpirateslatvija.

#PlaticPiratesEU

#MadewithInterreg#LakesConnect

Scroll to Top