“Plastmasas pirāti – uz priekšu Eiropa!”

Augustā Latvija pievienojas Eiropas jauniešu amatierzinātnes kampaņai, kuras ietvaros tiek pētīts plastmasas piesārņojums ūdenstecēs.

“Plastmasas pirāti – uz priekšu, Eiropa!”

Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas programmas “Apvārsnis Eiropa” saskaņā ar granta līgumu Nr. 10108882 īsteno Eiropas mēroga kampaņu jauniešiem “Plastic Pirates – Go Europe!”. Kampaņa aizsākusies 2016.gadā Vācijā. Šobrīd kampaņā iesaistās Austrija, Beļģija, Bulgārija, Grieķija, Itālija, Lietuva, Portugāle, Slovēnija, Spānija, Ungārija un kopš 2023.gada augusta arī Gruzija un Latvija.

Kampaņas mērķi ir veicināt amatierzinātni un iesaistīt jauniešus plastmasas piesārņojuma pētniecībā. Skolu vai interešu grupu jaunieši tiek aicināti doties uz vietējo upi, strautu vai kanālu pavasarī un rudenī, lai pētītu plastmasas piesārņojumu vietējās ūdenstecēs un to piekrastēs, kā arī veiktu mikroplastmasas paraugu ievākšanu ar specializētu tīklu.

Kampaņas ietvaros dalībnieki tiek nodrošināti ar izglītojošajiem materiāliem un mikroplastmasas tīklu. Jauniešu grupas iegūtos rezultātus augšupielādē kopīgā datu bāzē, un zinātnieki veic šo datu verificēšanu.

Projekta partneri Latvijā

Latvijas Hidroekoloģijas institūts

Vides Izglītības fonds

Par projektu

Kontaktpersona: Inta Dimante-Deimantoviča, vadošā pētniece

E-pasts: inta.dimante-deimantovica@lhei.lv

Projekta uzsākšanas datums: 01.08.2023.

Projekta finansējums: 29500 EUR

Finansētāji

Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas programma “Apvārsnis Eiropa”

Scroll to Top